Cele mai bune posturi de conducere și conducere în 2005

  • Timothy Sherman
  • 0
  • 3034
  • 387

Crăciunul și anul nou se află la colț. Unul dintre autorii clienților noștri, Rosa Say este în vacanță (cu siguranță merită!). Înainte de sărbătoare, a organizat câteva idei și materiale bune pentru mine de a scrie pentru a umple coloana de joi până la 05 ianuarie 2006. Cât de atent.

Rosa a invitat bloggeri care scriu despre management și leadership pentru a contribui la un post pe care ei îl simt reprezentând gândurile și credințele lor. Printre contribuabili se numără și marele nostru oaspete, Adrian Savage, Dwayne Melancon; blogul nostru respectat Bren de la Slacker Manager și multe altele.

Hō'ike'ike, primul carnaval de bloguri hawaiian despre management și leadership pentru povestea vorbitoare.

"Ike este cuvântul havaian pentru cunoaștere și, în mod tradițional, cuvântul Hō'ike'ike a fost folosit în Hawai'i pentru a descrie o expunere a lucrurilor minunate despre care se poate învăța, cum ar fi într-un muzeu sau într-un spectacol de artă. Comunitatea noastră Ho'ohana a fost întotdeauna o comunitate de învățare și nu m-am gândit la un mod mai bun decât să sărbătorim anul 2005, când se apropie de ea.

În invitația la care am trimis o notificare aici la începutul acestei luni, i-am cerut bloggerilor din comunitatea noastră Ho'ohana să aleagă doar un singur post din scrisul pe care l-au făcut în 2005 ca contribuție, un post pe care ei îl simt reprezintă mana'o gândurile și credințele lor), fie pe conducere, fie pe conducere. Rezultatul este o reprezentare magnifică a bogăției de cunoștințe care se regăsește în comunitatea noastră de Talking Story ...

Se îndreaptă acolo pentru a citi toate cele 28 de articole selectate de unii bloggeri de management grozav.

Hō'ike'ike: Gestionarea și conducerea în 2005 - [Poveste de vorbă]
Nimeni nu a comentat acest articol încă.

Ajutor, sfaturi și recomandări care pot îmbunătăți toate aspectele vieții tale.
O sursă uriașă de cunoștințe practice privind îmbunătățirea sănătății, găsirea fericirii, îmbunătățirea performanțelor unei persoane, rezolvarea problemelor din viața personală și multe altele.